Algorithm

دوره مقدمه ای بر الگوریتم و برنامه نویسی

 واقعیت این است که مسیر تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای واقعی بسیار پیچیده‌ است. یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی تنها گام اولیه در این مسیر است. بعد از آن، شما به موارد بسیار بیشتری برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نیاز دارید. یکی از این مهارت‌ها توانایی حل مسائل به شکل سیستماتیک و منطقی است. تفکر برنامه‌نویسی اصلی‌ترین عامل موفقیت در دنیای برنامه‌نویسی است. این بدان معناست که شما قادر به تجزیه و تحلیل مسائل، ایجاد الگوها و راه‌حل‌های خلاقانه برای آنها هستید. بنابراین، اگر به دنبال تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس موفق و خلاق هستید، یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی تنها کافی نیست. شما باید تفکر برنامه‌نویسی را بیاموزید و از آن به عنوان ابزار اصلی برای حل مسائل و ایجاد نرم‌افزارها استفاده کنید.  با توجه به محبوبیت بسیار بالای زبان پایتون در دنیای فناوری به ویژه هوش مصنوعی، همچنین سادگی و راحتی کار با آن، در طول دوره، مفاهیم با زبان پرکاربرد و جذاب پایتون آموزش داده می شود. 

مشاوره رایگان:
40 ساعت دوره آموزشی با کیفیت و مهارتی

سرفصل دوره مقدمه ای بر الگوریتم و برنامه نویسی

مبانی مقدماتی

شناخت مساله

حل مساله

الگوریتم

فلوچارت

متغیرها

انواع داده ها

عملگرها

تعریف متغییر جدید

مقداردهی به یک متغییر

تغییر مقدار یک متغییر

خواندن ورودی از کاربر

نمایش مقدار یک متغییر

استفاده مجدد از مقدار ذخیره شده در یک متغییر

ساختار های شرطی

مفهوم شرط در برنامه نویسی

استفاده از عملگرهای ریاضی و مقایسه ای در شرط

مقادیر True و False

دستور if

دستور if else

حلقه های تکرار

مفهوم حلقه در برنامه نویسی

حلقه های تکرار معین

حلقه های تکرار نامعین

دستور for

دستور while

رشته ها

پردازش رشته ها

بررسی برابر بودن رشته ها

زیر رشته ها

جست و جو در رشته ها

آرایه ها

ایجاد آرایه

ویرایش عضو

افزودن و حذف عضو

کار با آرایه ها و حلقه های تکرار

الگوریتم های جست و جو و مرتب سازی

معرفی الگوریتم های مرتب سازی

پیاده سازی الگوریتم مرتب سازی حبابی

معرفی الگوریتم های جست و جو

پیاده سازی الگوریتم جستجوی ترتیبی

مباحث تکمیلی

معرفی زبان های برنامه نویسی

معرفی کامپایلر و مفسر

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟
اعتبار و سابقه

مدرک مجتمع فنی تهران به دو زبان فارسی و انگلیسی

مدارک صادره از مجتمع فنی تهران مورد قبول ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بوده و این سازمان افتخار برگزاری دوره‌های برون سازمانی برای بانک‌ها و موسسات خصوصی و دولتی را در محل نمایندگی و یا در سازمان طرف قرارداد داشته است.

افزون بر این، این مدرک به دو زبان فارسی و انگلیسی بوده و شما پس از تکمیل دوره آموزشی و کسب حد نصاب دریافت مدرک (یعنی حداقل نمره 60 از 100) می‌توانید مدرک خود را دریافت نمائید..

چرا در کلاس‌های مجتمع فنی تهران شرکت کنیم؟

چون دوره های کاربردی مورد نیاز بازار کار را به بهترین و کاربردی ترین شکل و با اساتیدی که از بهترین های حوزه خود می باشند خواهید آموخت و در پایان فراگیران محترم  به 2 زبان انگلیسی و فارسی (با قابلیت ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری) گواهی دریافت خواهند کرد، و توضیح آنکه مدرک تحویلی مورد تائید سازمان امور استخدامی کشور نیز  می باشد، علاوه بر این در صورت تمایل در واحد کاریابی مجتمع فنی تهران جهت ورود به بازار کار تشکیل پرونده خواهند داد.

44 سال سابقه

ارائه مدرک دو زبانه

آموزش‌های مهارت محور

رفع اشکال و پشتیبان فنی

به سوالات احتمالی دانشپذیران پاسخ داده‌ایم

سوالات متداول درباره دوره‌های آموزشی

پیش‌نیاز این دوره چیست؟

پیش نیاز این دوره، توانایی کار با کامپیوتر است، در واقع دانشپذیر برای ورود به این دوره باید با مطالب ICDL آشنایی کامل داشته باشد.

دوره حضوری است یا آنلاین؟

این دوره به 3 شیوه برگزار می‌گردد.

  1. حضوری
  2. آنلاین
  3. ترکیبی
پشتیبانی دوره به چه صورتی است؟

مدرس دوره، گروه تلگرامی تشکیل داده و به سوالات دانش‌پذیران پاسخ خواهد داد.

فیلم آموزشی و محتوای دوره چگونه ارائه می شود؟

پلتفرم ارائه کلاس های آنلاین مجتمع فنی تهران این امکان را برای دانشپذیران فراهم می کند تا به ویدئو کلاس دسترسی داشته باشند.

دانشپذیر پس از پایان دوره چه توانایی هایی به دست می آورد؟
  • تفکر الگوریتمی: با یادگیری مفاهیم الگوریتم و یکی از ساختمان‌های داده، شما توانایی ایجاد الگوریتم‌های موثر برای حل مسائل ساده را به دست خواهید آورد.
  • توانایی حل مسائل: این دوره به شما یاد می‌دهد چگونه به صورت منطقی به تجزیه و تحلیل مسائل نگریسته و راه‌حل‌های بهینه برای آنها طراحی کنید.
  • مهارت‌های برنامه‌نویسی: این دوره به شما اصول نوشتن کدهای مرتب و قابل نگهداری، مدیریت متغیرها، ساختار های کنترل اجرای برنامه، ساختارهای تکرار و استفاده از ساختمان‌ داده را آموزش می‌دهد.
آیا این دوره پروژه محور است؟

بله قطعا،  دانشپذیران هم در کلاس و هم پس از آن در زمان‌های خارج از کلاس، تمرین خواهند کرد و سوالات خود را از مدرس دوره خواهند پرسید.

با گذراندن دوره و دریافت مدرک، می‌توانم وارد بازار کار شوم؟

این دوره پنجره ی ورود به دنیای برنامه نویسی است و پس از پایان دوره دانشپذیران توانایی ورود به بازار کار را ندارند.

آیا ارتباط با مدرس بعد از دوره قطع می‌شود؟

خیر. این دوره یک گروه تلگرامی دارد که همیشه برقرار است و در صورت تمایل، می‌توانید در آن عضو باشید.

توضیحات بیشتر در خصوص این دوره

تفکر برنامه‌نویسی به معنای توانایی تجزیه و تحلیل یک مسئله به چالش‌ها و مراحل کوچکتر تر تا زمانی که به راه‌حل نهایی برسیم، است. این تفکر  منطقی و سیستماتیک به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا مسائل پیچیده را به اجزای ساده‌تر تجزیه کنند و برای هر قسمت راه‌حل مناسبی ایجاد کنند. این درس با توجه به افزایش و گرایش روز افزون عامه مردم به فراگیری یکی از زبان های برنامه نویسی متداول و به علت عدم آمادگی افراد برای حضور مستقیم در کلاس های آموزشی زبان های برنامه نویسی ایجاد شده است. فراگیر یک زبان برنامه نویسی بدون داشتن مقدمات اولیه یا همان الگوریتم که بین تمامی زبان های برنامه نویسی مشترک هستند و الهاماتی از منطق و تصمیم گیری در آن وجود دارد، امری بدون فایده خواهد بود چرا که زبان های برنامه نویسی تنها ابزارهایی هستند که به کمک آن ها می توان به تصمیم گیری و ایجاد یک منطق و روال نائل شد. بدیهی است که استفاده از ابزار بدون دانستن معلومات و مقدمات لازم برای کار با آن، دور از منطق است. این درس سعی بر آن دارد که بتواند با زبانی ساده و همه پسند به بیان و انتقال معلومات اولیه مورد نیاز برای برنامه نویسی بپردازد و فراگیر را بر آن دارد که بتواند از خلق منطق و تصمیم گیری برای حل مسائل گوناگون که منجر به تولید یک الگوریتم می شود، لذت برنامه نویسی را تجربه کند. بنابراین این دوره شروعی برای یادگیری سایر زبان های برنامه نویسی است و فارغ التحصیلان این دوره به صرف گذراندن این دوره امکان ورود به بازار کار را ندارند.

مجتمع فنی تهران

دپارتمان ICT