Network

دوره Network+

دوره Network Plus، دوره پایه ای می‌باشد که پیش نیاز همه دوره‌های شبکه است. این دوره، شما دانشپذیران گرامی را با مباحث کلی شبکه آشنا می کند. در اولین گام، شما دانشپذیران گرامی، دوره Network Plus را می‌گذرانید تا با مباحث کلی شبکه آشنا شوید. در مرحله بعد شما دانشپذیران گرامی، دوره Client از Microsoft مثل: Windows 10/11 را‌ می‌گذرانید تا با مباحث Workgroup آشنا شوید. و در نهایت شما دانشپذیران گرامی، سه دوره Server از Microsoft با نام‌های: Installation، Networking و Identity را می‌گذرانید تا کار با Windows Server و محیط Domain، همراه با Role Services حیاتی و مهم را فرا بگیرید. 

 

مشاوره رایگان:
30 ساعت دوره آموزشی با کیفیت و مهارتی

سرفصل دوره Network+

ٌ?+What is Network
 • Introduction
 • Protocols and ports
 • Devices, Applications, Protocols, and Services at Each OSI Layers
 • Devices, Applications, Protocols, and Services at Each TCP/IP Layers
 • Concepts and Characteristics of Routing and Switching
 • Internet Protocol Addressing
 • Compare and Contrast the Characteristics of Network Topologies, Types and Technologies
 • Wireless Technologies and Configurations
 • Cabling
 • Appropriate placement of Networking devices on a network.
 • Networking Attacks
 • Configuration and Commands
این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟
اعتبار و سابقه

مدرک مجتمع فنی تهران به دو زبان فارسی و انگلیسی

مدارک صادره از مجتمع فنی تهران مورد قبول ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بوده و این سازمان افتخار برگزاری دوره‌های برون سازمانی برای بانک‌ها و موسسات خصوصی و دولتی را در محل نمایندگی و یا در سازمان طرف قرارداد داشته است.

افزون بر این، این مدرک به دو زبان فارسی و انگلیسی است و شما پس از تکمیل دوره آموزشی و کسب حد نصاب دریافت مدرک (یعنی حداقل نمره 60 از 100) می‌توانید مدرک خود را دریافت نمائید..

چرا در کلاس‌های مجتمع فنی تهران شرکت کنیم؟

چون دوره های کاربردی مورد نیاز بازار کار را به بهترین و کاربردی ترین شکل و با اساتیدی که از بهترین های حوزه خود می باشند خواهید آموخت و در پایان فراگیران محترم  به 2 زبان انگلیسی و فارسی (با قابلیت ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری) گواهی دریافت خواهند کرد، و توضیح آنکه مدرک تحویلی مورد تائید سازمان امور استخدامی کشور نیز  می باشد، علاوه بر این در صورت تمایل در واحد کاریابی مجتمع فنی تهران جهت ورود به بازار کار تشکیل پرونده خواهند داد.

44 سال سابقه

ارائه مدرک به دو زبان فارسی و انگلیسی

آموزش‌های مهارت محور

رفع اشکال و پشتیبان فنی

به سوالات احتمالی دانشپذیران پاسخ داده‌ایم

سوالات متداول درباره دوره‌های آموزشی

پیش‌نیاز این دوره چیست؟

این دوره پیش نیاز خاصی ندارد، در حد آشنایی با کامپیوتر برای ورود به این دوره کافی است.

 

دوره حضوری است یا آنلاین؟

این دوره به 3 شیوه برگزار می‌گردد.

 1. حضوری
 2. آنلاین
 3. ترکیبی
پشتیبانی دوره به چه صورتی است؟

مدرس دوره، گروه تلگرامی تشکیل داده و به سوالات دانش‌پذیران پاسخ خواهد داد.

فیلم آموزشی و محتوای دوره چگونه ارائه می شود؟

پلتفرم ارائه کلاس های آنلاین مجتمع فنی تهران این امکان را برای دانشپذیران فراهم می کند تا به ویدئو کلاس دسترسی داشته باشند.

دانشپذیر پس از پایان دوره چه توانایی هایی به دست می آورد؟
 • در دوره Network Plus، شما دانشپذیران گرامی، به صورت خیلی کلی مباحث شبکه را فرا می‌گیرید. اما، در دوره‌های بالاتر از قبیل: Microsoft، Cisco، Linux و غیره، هر کدام از مباحثی که یاد گرفته‌اید را با جزئیات بیشتر، فرا خواهید گرفت. به همین دلیل، به دوره Network Plus، پنجره ورود به دنیای شبکه نیز می‌گویند. زیرا Network Plus، الفبای شبکه است. با اینکه، در دوره Network Plus، دروس به صورت تخصصی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند (از آنجایی که Network Plus دوره پایه است)، اما این دوره، بسیار بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت است. زیرا، بنیاد و اساس ذهنیت شما دانشپذیران گرامی را در شبکه، شکل می‌دهد. لذا، یادگیری هر چه بهتر دوره‌ی Network Plus، به شما دانشپذیران گرامی کمک خواهد کرد که درس‌های آینده را با جزئیات بیشتر و بهتر، فرا بگیرید و موفق‌تر باشید. به عنوان مثال: کلاس اول دبستان با آن که کلاس ساده و آسانی می‌باشد اما، بسیار مهم است. زیرا، اگر یک محصل از همان اول دبستان، الفبای فارسی را بدرستی یاد بگیرد، در دوره‌های بالاتر مثل راهنمایی یا دبیرستان، قطعا انشاء و ریاضی بهتری خواهد داشت.
آیا این دوره پروژه محور است؟

بله قطعا،  دانشپذیران هم در کلاس و هم پس از آن در زمان‌های خارج از کلاس، تمرین خواهند کرد و سوالات خود را از مدرس دوره خواهند پرسید.

با گذراندن دوره و دریافت مدرک، می‌توانم وارد بازار کار شوم؟

قطعا می‌توانید. به‌شرطی که تمرین‌های کلاس را انجام داده و پس از اتمام کلاس نیز تلاش کنید تا چند نمونه کار خلق کنید.

بدیهی است که کارفرمایان با دیدن مهارت‌ها و نمونه‌کارهای ما، تصمیم می‌گیرند تا ما را استخدام کنند.

آیا ارتباط با مدرس بعد از دوره قطع می‌شود؟

خیر. این دوره یک گروه تلگرامی دارد که همیشه برقرار است و در صورت تمایل، می‌توانید در آن عضو باشید.

توضیحات بیشتر در خصوص این دوره

مدرک MCSA که شامل پنج دوره می‌باشد از قبیل: Network Plus، Windows 10، Server1-Installation، Server2-Networking، Server3-Identity  از مهمترین مدارک شبکه است و پیش نیاز اکثر شغل‌ها در زمینه شبکه چه در ایران چه در خارج از کشور است. تا به اینجای کار، شما دانشپذیران گرامی، مدرک مهم و ارزشمند MCSA را دریافت می کنید.

 • شاید برای شما عزیزان سوال پیش بیاید که آیا با گذراندن دوره Network Plus، می‌توانیم وارد بازار کار بشویم یا خیر؟ واقعیت این است که خیر! به دلیل آنکه، دوره Network Plus، فقط شما عزیزان را با مباحث پایه آشنا می‌کند .به همین دلیل، چه در ایران چه در خارج از کشور، شما عزیزان حتماً باید دوره های بالاتر از قبیل: Microsoft، Cisco، Linux و غیره را فرا بگیرید .اما، میتوان گفت که شاخه شبکه از کامپیوتر، جزو پر درآمد ترین ها در همه جای دنیا است و بسیار پولساز می باشد. حالا سوال پیش می‌آید که بعد از گذراندن دوره Network Plus، کدام دوره های تکمیلی را باید بگذرانید؟ ترتیب گذرندان دوره ها به چه صورت است؟ واقعیت این است که به این سوالات، نمی‌توان با قاطعیت کامل جواب ثابت و مشخصی داد. زیرا، دانشپذیر با دانشپذیر متفاوت است. اما، گذراندن دوره‌های شبکه در همه جای دنیا، چه در ایران چه در خارج از کشور، ترتیب گذراندن ثابتی دارد.
 •  شما عزیزان با توجه به نیازهایی که در محل کار برایتان پیش می‌آید، باید خودتان را ارتقا ‌دهید. به عنوان مثال:

  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، سرور Linux را پیکربندی کنید. به همین دلیل، باید دوره‌های LPIC از Linux را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، درک بیشتری از زیرساخت داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی تر Cisco  یا Mikrotik  مانند CCNP را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، درک بیشتری از Mail Server داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی ترMicrosoft  مانند Microsoft Exchange Server را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، درک بیشتری ازVirtualization  داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی ترVMware  مانند VMware vSphere و ESXI را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، درک بیشتری ازFirewall  داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی ترFirewall  مانندSophos UTM ، Kerio یا FortiGate را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید، درک بیشتری ازVOIP  داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی ترVOIP  مانندCisco Collaboration   یا Skype for Business یا Elastix را بگذرانید.
  • نیاز دارید که در پوزیشن شغلی که هستید،  درک بیشتری ازSecurity  داشته باشید. به همین دلیل، باید دوره‌های تخصصی ترSecurity  مانندCEH  یا SANS را بگذرانید.

مجتمع فنی تهران

دپارتمان ICT